تبلیغات
خادم العباس شهید حاج محمود آرزومند - مطالب آبان 1390
موضوعات
لینک دوستان
آخرین مطالب
برچسب ها
دیگر موارد
» تعداد مطالب :
» تعداد نویسندگان :
» آخرین بروز رسانی :
» بازدید امروز :
» بازدید دیروز :
» بازدید این ماه :
» بازدید ماه قبل :
» بازدید کل :
» آخرین بازدید :


ثواب آن عمل دركارنامه ات ثبت شد
نویسنده : خادم الشهداء
شنبه 21 آبان 1390

امام جواد علیه السلام:  کسی که در کاری حاضر باشد و بدان راضی نباشد،مانند کسی است که در آن حضور نداشته باشد؛و کسی که در کاری حضور نداشته،اما بدان راضی باشد؛مانند کسی است که در آن حضور داشته است

اباالفضل آرزومند: یك شب قرار بود برای شركت در مراسم دعا و روضه به مكانی در مسجد صاحب الزمان كرمان بروم، اما به علت مشكلی كه برایم پیش آمد از رفتن منصرف شدم و تأسف می خوردم از اینكه  این سعادت از من گرفته شده  و نتوانسته ام در  آن مراسم معنوی شركت نمایم. و در همین هنگام پدرم به من فرمودند: ناراحت نباش ، همین الان ثواب رفتن به آن مراسم را در كارنامه اعمالت ثبت كردند.


:: مرتبط با: دیگر اشارات ,
:: برچسب‌ها: مسجد , صاحب , الزمان , كرمان , دعا , روضه ,
موجودی ملكوتی به نام حوریه
نویسنده : خادم الشهداء
شنبه 14 آبان 1390

در اسرار معراج حضرت محمد(ص) آمده : اگر یک حوری بهشت سر از دریچه ی بهشت به طرف دنیا بیرون کند از نور جمال او نور خورشید مضمحل و نابود می گردد ، هیچ بنده ای نیست که وارد بهشت شود مگر این که دو حوریه دربالای سر او و دو حوریه در پایین پای او می نشینند و با صدا و نوای خوش از برای او خوانندگی می کنند . حوری های بهشتی از خاک بهشت خلق شده اند و به قدری بدن آن ها لطیف است که مغز ساق پاهای آن ها از زیر هفتاد حله دیده می شود و خداوند به هر مومنی که وارد بهشت شود هشتصد حوریه ی باکره و چهار هزار حوریه ی بیوه تزویج می کند و در بهشت نهری است که در کنار آن مانند علف ها حوریه روئیده می شود ! و چون مومنی از آن نهر عبور می کند ، از هر یک آن ها که خوشش آمد دست او را می گیرد و به همراه خود می برد و خدا او را برای او حلال و تجویز می نماید و فورا به قدرت الهی به جای آن حوریه یک حوریه ی دیگر روئیده می شود !

 امام صادق(ع) می فرمایند : عشق بازی با حوریه های بهشتی در هر نوبت به مقدار پانصد سال از عمر دنیا طول می کشد !

دكتر سعید ایرانمنش:

در روزهای ابتدایی كه با آقای آرزومند آشنا شده بودم،در مراسم اعتكاف از ایشان سئوال كردم، آیا پدرم در عالم برزخ حوری بهشتی هم دارند، ایشان با تبسم فرمودند: چه خبر است، او مقامش هنوز آنقدر بالا نرفته كه به او حوریه بدهند. شاید چند سال بعد بود كه با توصیه هایی كه آقای آرزومند به ما گفته بودند و فرستادن ثواب اعمال برای پدرمان، در گلزار شهدا، كنار قبر پدرمان فرمودند: شهید مقامش به جایی رسیده، كه به او موجودی ملكوتی به نام حوریه داده اند، برویم و مزاحمشن نباشیم!


:: مرتبط با: ارتباط با عالم ارواح و برزخ ,
:: برچسب‌ها: ارتباط , با عالم , ارواح , برزخ , حوریه , بهشتی , عشق بازی ,
بروید عالم بشوید
نویسنده : خادم الشهداء
شنبه 14 آبان 1390

پیامبر  اكرم (ص):عالم یک درجه از شهید بالاتر است و شهید یک درجه از عابد ...و برتری عالم بر سایر مردم مانند برتری من بر کوچکترین آنهاست .

 امیرالمؤمنین علی (ع):کسی که مرگ او فرا رسد درحالی که در طلب علم است میان او و پیامبران یک درجه فاصله است

پیامبر  اكرم (ص):برتری عالم برعابد همچون برتری ماه در شب بدر بر سایر فرشتگان است.

مهدی اسدی:

در گلزار شهدای كرمان ، فرزند یكی از شهدا كه مدرك پزشكی هم داشت از آقای آرزومند سئوال كردند:از پدرم سئوال می كنیدكه آیا  رشته پزشكی ام را ادامه بدهم یا به دنبال علوم دینی بروم ؟ آقای آرزومند فرمودند:پدرتان می گویند:بروید عالم بشوید. و چند دقیقه بعد وقتی  این سئوال را آقای آرزومند از شهید مغفوری در كنار قبرشان پرسیدند، باز ایشان فرمودند: شهید مغفوری هم می گویند بروید عالم بشوید(عالم دینی)


:: مرتبط با: ارتباط با عالم ارواح و برزخ ,
:: برچسب‌ها: شهید , عبدالمهدی , مغفوری , گلزارشهدای , كرمان , علوم دینی , عالم دینی ,
چیزی عاید شما نشد
نویسنده : خادم الشهداء
شنبه 14 آبان 1390

خداوند در قرآن كریم نیكی به پدر و مادر را وظیفه ای واجب معرفی فرموده است:
وَ قَضى رَبُّكَ أَلاَّ تَعْبُدُوا إِلاَّ إِیَّاهُ وَ بِالْوالِدَیْنِ إِحْساناً إِمَّا یَبْلُغَنَّ عِنْدَكَ الْكِبَرَ أَحَدُهُما أَوْ كِلاهُما فَلا تَقُلْ لَهُما أُفٍّ وَ لا تَنْهَرْهُما وَ قُلْ لَهُما قَوْلاً كَرِیماً 
پروردگار تو مقرر كرد كه جز او را مپرستید و به پدر و مادر (خود) احسان كنید؛ اگر یكی از آن دو یا هر دو در كنار تو به سالخوردگی رسیدند به آنها (حتی) «اف» مگو و به آنان پرخاش مكن و با آنها سخنی شایسته بگوی.
امام رضا ـ علیه السّلام ـ فرمودند:
اگر لفظی كوتاهتر و سبك تر از «اف» وجود داشت، خداوند آن را در آیه ذكر می فرمود.
و در روایت دیگری آمده است كه مقصود از «اف»، كمترین آزار است و اگر كلمه ای وجود داشت كه بر آزاری كوچكتر دلالت می كرد، خداوند از آن نهی می فرمود

  امام باقر ـ علیه السّلام ـ از پیامبر اكرم ـ صلّی الله علیه و آ و آو سلّم ـ نقل فرمودند:
ایاكم و عقوق الوالدین فان ریح الجنة توجد من مسیرة الف سنة و لا یجدها عاقٌ...؛
از آزار پدر و مادر بپرهیزید، زیرا بوی بهشت از هزار سال فاصله احساس می شود، ولی آزاردهنده پدر و مادر آن را نمی یابد.

امام صادق ـ علیه السّلام ـ فرمود: كسی كه به پدر و مادرش به حالت دشمنی و تنفر نگاه كند خداوند نمازش را نمی پذیرد

علی اصغر آرزومند:

 آماده رفتن به مراسم روضه ای بودم كه مادرمان آمد و  با من مطلبی را در میان گذاشتند و من هم با شندن حرفهایشان بسیار ناراحت گشتم و بی اختیار به ایشان اخم كردم و به سرعت برای برگزاری مراسم دعا از منزل خارج شدم، بعد از برگشتن از مراسم هنگامی كه خوابیدم در عالم خواب پدرم را دیدم كه فرمودند:«جلسه دیشب برای شما سودی نداشت» و فردا وقتی خوابم را برایشان تعریف كردم ، فرمودند:«علت اینكه از روضه دیشب چیزی عاید شما نشد این بود كه به مادرتان اخم نمودید و همین مقدار خودش كافی است كه شما را  از بهره های معنوی بی نصیب كنند.»


:: مرتبط با: تقوای الهی ,
:: برچسب‌ها: اهمیت , حدیث , احترام , به , عاق , والدین , پدر و مادر ,
جایگاه مسجد
نویسنده : خادم الشهداء
شنبه 14 آبان 1390

قال رسول الله ـ صلی الله علیه و آله ـ : اَلضِّحْكُ فِی الْمَسْجِدِ ظُلْمَهٌ فِی الْقَبْرِ. « كنزالعمال، ج7، ص668»

پیامبراكرم ـ صلی الله علیه و آله ـ می‌فرماید: خندیدن در مسجد سبب تاریكی قبر می‌شود.

 

علی اصغر آرزومند:

در  یكی از مساجد كرمان  بعد از نماز جماعت مغرب و عشاء به جمع دوستانم پیوستم و بعد از سلام و احوال پرسی ، برخلاف همیشه به مزاح و خنده پرداختیم و آن شب اینگونه سپری شد و روز بعد پدرم بعد از دیدن من فرمودند: «هركس توی مسجد حرف دنیایی بزند، خط قرمزی روی هفتاد سال عبادتش می كشند» و درجایی دیگر می فرمودند: «هركس در مسجد تسبیحی را خرید و فروش كند كار مكروهی انجام داده است»

                                                                                                                                      


:: مرتبط با: تقوای الهی ,
:: برچسب‌ها: خرید و فروش , خندیدن , تسبیح , خط قرمز , مسجد , صالحین ,
ای كاش بجای شهادت به درجه علما می رسیدم
نویسنده : خادم الشهداء
جمعه 13 آبان 1390


از امام صادق(ع) وارد شده فرمود: «إذا کان یوم القیامه جمع الله عزّ و جلّ الناس فى صعیدٍ واحدٍ و وضعت الموارین فتوزن دماء الشهدا مع مداد العلماء فیرحجّ مداد العلماء على دماء‌الشهداء؛

« چون روز قیامت فرا رسد، خداوند اولین و آخرین مخلوقات را در یک سرزمین گرد مى آورد و ترازوها بر قرار مى گردد، سپس خون شهیدان با مرکب قلم عالمان سنجیده مى شود و این نتیجه به دست مى آید که مداد عالِمان از خون شهیدان سنگین تر است».(1)

از این حدیث شریف استفاده مى شود که مرکب قلم عالِم با خون شهیدى که در راه خدا مى جنگد در روز قیامت وقتى با هم سنجیده مى شود، مرکّب قلم عالِمان سنگین تر مى باشد.(2)

1- بحارالانوار، ج 2، ص 14، ح 26.
2- ، گفتار فلسفی، ج3، ص 142.

 مهدی اسدی:

جناب آقای آرزومند در كنار قبر یكی از شهدا در شهرخانوك فرمودند: «این شهید بزرگوار می گوید من قبل از اینكه به شهادت برسم ، دوست داشتم پیرو  امام محمدباقرعلیه السلام باشم و عالم بشوم» ، و هنوز هم حسرت می خورد كه ای كاش زنده بودم و پیرو ایشان بودم . و بعد آقای آرزومند در جواب شهید فرمودند: خوب قسمت شما رو   پروردگار مقدر كرده و او خواسته  كه شما شهید بشوید،دلتان می خواسته بمانید و پیرو امام باقر علیه السلام بشوید، خیلی چیزها آدم دلش می خواهد،آنچه دلم خواست نه آن شد، آنچه خداوند تبارك و تعالی خواست همان شد. و اگر دلتان می خواهد خادم حضرت عباس علیه السلام بشوید مثل شهیدان علی اصغر ناظمی و  سید مهدی خوانساری كه خادم علی بن ابی طالب علیه السلام و حضرت عباس علیه السلام هستند من دعا میكنم ان شاءالله به این مقام برسید، من خودم جارو كش ایشان بوده ام و از ایشان می خواهم كه شما خادم ایشان بشوید از من دعا كردن و از خداوند متعال اجابت كردن و از عباس علیه السلام دعوت كردن. چند شهید را خودم دیدم و دیگران دیده اند كه در صحن و سرای اهلبیت علیهم السلام رفت و آمد می كنند، شهید علی اصغر ناظمی وقتی از نجف می آید به خانه ی پدر بزرگوارش سری بزند با تعدادی زیادی از شهدا می آیند و موقع خواندن روضه آنجا با ادب می نشینند و از سال گذشته آنقدر مقامش بالا رفته كه با خود آقا قمربنی هاشم علیه السلام می آید و در مراسم روضه شركت می كند ، هرچه كه برای شهید بفرستید مقام شهید بالاتر می رود اگر شهیدی یك لااله الاالله از شهید دیگری بیشتر داشته باشد مقامش بالاتراست یه پله بالاتر است چه مرده و چه شهید.


:: مرتبط با: محبت اهلبیت , ارتباط با عالم ارواح و برزخ ,
:: برچسب‌ها: محبت , اهلبیت , ارتباط با ارواح , شهدا , مردگان , برتری عالم بر شهید ,
دیدن صحنه شهادت امام حسین علیه السلام
نویسنده : خادم الشهداء
چهارشنبه 11 آبان 1390

دكتر سعید ایرانمنش:به آقای آرزومند عرض كردم:بعضی از اشخاص معتقد هستند كه از صحنه های عاشورا ،از لحظه ای كه آقا اباعبدالله الحسین علیه السلام برای نبرد به میدان می روند تا زمان شهادت ایشان را  فقط امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف می تواند ببیند، آیا شما هم همین نظر رادارید؟ ایشان فرمودند: صحنه های روز عاشورا را كفار و قاتلین اباعبدالله  الحسین علیه السلام مشاهده نموده اند و آن وقت شیعه علی علیه السلام نمی تواند ببیند، آنوقت من كه نوكر حسین علیه السلام هستم، نمی توانم ببینم!


:: مرتبط با: محبت اهلبیت ,
:: برچسب‌ها: چشم , دید , برزخی , باطن , بین , شهادت , امام ,
شما اهل كربلا هستید؟
نویسنده : خادم الشهداء
سه شنبه 10 آبان 1390

دكتر سعید ایرانمنش: در مسجد فاطمیه قم كه آقای آرزومند می فرمودند:«بسیاری از اولیاء و یاران امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف در این مكان حضور پیدا می كنند». پیرمردی نورانی كه بعدها متوجه شدیم كه جزو اولیاءالله می باشند،  بعد ازپایان نماز به سوی آقای آرزومند آمدند و به ایشان فرمودند:شما اهل كربلا هستید؟ آقای آرزومند هم گفتند:خیر من اهل كرمانم. و آن پیرمرد با قا طعیت فرمود: نه شما اهل كربلا هستید. و باز آقای آرزومند فرمودند: خیر من اهل كرمانم!و در آخر  پس از چند بار تكرار این سئوال و جواب، آن شخص به ایشان فرمودند: پس شما  به تازگی از سفر كربلا آمده اید. و چند روز بعد از این ماجرا آقای آرزومند فرمودند: «از نماز آیت الله بهجت نوری به سمت آسمان متصاعد می شد كه به اقا اباعبدالله الحسین علیه السلام وصل می گردید» به نظر می آمد كه آن پیرمرد اثرات زیارت امام حسین علیه السلام در نماز آیت الله بهجت(ره) را در سیمای آقای آرزومند مشاهده نموده بود.


:: مرتبط با: ارتباط روحی با عرفا ,
:: برچسب‌ها: اهل , كربلا , مسجد , فاطمیه , قم , آیت , الله ,
.:: This Template By : Theme-Designer.Com ::.