تبلیغات
خادم العباس شهید حاج محمود آرزومند - مطالب فروردین 1390
موضوعات
لینک دوستان
آخرین مطالب
برچسب ها
دیگر موارد
» تعداد مطالب :
» تعداد نویسندگان :
» آخرین بروز رسانی :
» بازدید امروز :
» بازدید دیروز :
» بازدید این ماه :
» بازدید ماه قبل :
» بازدید کل :
» آخرین بازدید :


آزادی عمل و وسعت وجودی شهداء
نویسنده : خادم الشهداء
سه شنبه 30 فروردین 1390

مهندس علی ایرانمنش:

در یكی از مسافرتهایی كه با ایشان همراه بودیم با جمعی از برادران هیئت بیت الله الحرام سفری به اصفهان داشتیم كه در برگشت، جوانی كه ما او را نمی شناختیم و بعداً متوجه شدیم كه طبع شاعری نیز دارد ، شعری را در همان اتوبوس در حال حركت شروع بخواندن كرد و آقای آرزومند به دقت گوش می دادند و معلوم بود كه خیلی خوششان آمده است و بعد از پایان شعر آن جوان گفت كه فرزند شهید می باشد و به محض گفتن این حرف:حاجی گفتند:«پس بگو آن كسی كه از ابتدای  خواندن شعرت بالای سرت ایستاده  و تو را می نگرد،پدرت می باشد». برایمان جالب بود كه بعضی از ارواح مؤمنین و بخصوص شهدا چقدر آزادی عمل دارند و وسعت وجودی كه می توانند ، در هر جایی حاضر و ناضر باشند. حال آنكه طبق روایات بعضی از اموات سالی یك مرتبه ، فقط می توانند، به خانواده شان سربزنند و آن بسته به عملكردها دارد. از این قبیل مطالب زیاد از حاج آقا می شنیدیم، بعنوان نمونه: روز جمعه ای بعد از نماز جمعه حاج آقا به ما گفتند كه به زیارت شهداء و قبر پدر شهیدتان برویم و آنجا گفتند :«پدرتان  خودش در مصلی به پیشم آمد و گفت به زیارت قبرم بیا». و آن نیز حكمت خود را داشت، زیرا در مزار شهداف حاج آقا متوجه شدند، یكی از دوستان شهیدشان در برزخ گرفتاری داشته، مورد رحمت خدا واقع شده است. گاهی در بعضی از جلسات حاج آقا می فرمودند: شهدا در جلسه حضور دارند و حتی به بعضی از افراد جلسه می گفتند: «شهیدی (باذكرنام و نشانی)جلوی شما ایستاده ،پس هر حاجت كه داری از او بخواه ». آقای آرزومند می گفتد: «بعضی از شهدا به مغازه ام می آیند و با هم گفتگوهایی داریم .»

و از این جالبتر اینكه در زمانیكه در خانه ایشان مهمان بودیم می فرمودند:« دیشب شهید مغفوری و شهید حسین جان ایرانمنش به خانه ام آمدند، چایی ریختند و خوردیم و در هنگام اذان شهید مغفوری اذان گفت و ....»

 درجلسه ای كه حاج آقا دعای توسل می خواندند در بین دعا گفتند كه شهدا را می بینم كه به صورت هیئتی در حرم مطهر  یكی از ائمه اطهار (فراموش نموده ام كدامیك از آن انوار مقدسه را می گفتند) در حال سینه زنی هستند و بعد از مدتی ایشان گفتند: شهداء سینه زنان حركت كردند به سمت جلسه و دقایقی بعد فرمودند: شهدا به خانه و جلسه رسیده اند و....

البته بعدها متوجه شدیم كه حضور ارواح مطهر شهداء و یا صُلحا و علما در چنین جلساتی نفع دو طرفه دارد، هم اهل جلسه از دعای ارواح بهره مند می شوند و هم ارواح از بركات جلسات و این خود ارزش غیرقابل توصیف جلساتی را می رساند كه بنام اهل بیت علیهم السلام برپا می گردد.


:: مرتبط با: جنگ و دفاع مقدس , ارتباط با عالم ارواح و برزخ ,
:: برچسب‌ها: ارتباط با , علم , ارواح , شهدا , شهید مغفوری , ارواح مؤمنین ,
ثوابی معادل ثواب زیارت امام رضا علیه السلام
نویسنده : خادم الشهداء
جمعه 26 فروردین 1390

مهندس علی ایرانمنش:

بعد از نماز جمعه همراه با آقای آرزومند بودیم كه ایشان احوال برادرم را پرسیدند و من در جواب گفتم: به زیارت آقا علی بن موسی الرضا علیه السلام مشرف شده اند. حاج آقا ابتدا فرمودند: خوشا به احوالش . و بعد از مكثی گفتند:البته ما نیز در این نماز جمعه به همان ثواب نائل شدیم.


:: مرتبط با: دیگر اشارات ,
:: برچسب‌ها: ثواب , نماز , جمعه , زیارت , امام , رضا , چشم برزخی ,
توانایی جسمانی
نویسنده : خادم الشهداء
جمعه 26 فروردین 1390

مهندس علی ایرانمنش:

با آنكه ما زمانی كه با آقای آرزومند آشنا شدیم ، دوران پیری ایشان شروع شده بود، آقای آرزومند را بسیار مرد توانمند و قدرتمندی می دیدیم و با فعالیت بالا، چه در امور معنوی و چه در امور مربوط به دنیا ، بارها می دیدیم كه آن بزرگوار ساعتها بر روی پا می ایستند ، تا جواب كسی را بدهند و هنگامی كه این مطلب را با خودشان مطرح می كردیم ، با زبان شیرینی می گفتند: در جوانی می توانستم به تنهایی با 10 یا 12 نفر كه قصد آسیب رساندن به من را داشتند بجنگم ، البه به شرطی كه چوبی به دستم می دادند و یا می گفتند: بار 50كیلویی را با دو دست بلند می كردم و آنرا در محلش كه در جای مرتفعی بود پرتاب می كردم.و نیز فرزندان ایشان نقل می كردند: گاهی اوقات پدرم بعد از برگشتن از جلسات با ما مسابقه دو میدانی می گذاشتند و ما نمی توانستیم از ایشان ببریم و اكثر اوقات پدرمان برنده می شد.

« می دانیم كه سلامت جسمانی و قدرت بدنی یكی از خصلت های مثبت انبیاء است كه در قران بدان اشاره شده آنجا كه خداوند متعال می فرمایند: واذكر عبادنا إبراهیم وإسحاق ویعقوب أولی الأیدی والأبصار  سوره ص آیه46به خاطر بیاور بندگان ما ابراهیم و اسحاق و یعقوب را صاحبان دستان (نیرومند) و چشمها (بینا)

 و یا بعنوان نمونه حضرت موسی علیه السلام با یك ضربه به شخصی او را از پای در آورد و در مورد حضرت داوود علیه السلام آمده است كه : نیروی جسمانیش در حدی بود كه در میدان جنگ بنی اسرائیل با جالوت ستمگر با یك ضربه نیرومند به وسیله سنگی كه از فلاخن رها كرد ، جالوت را از بالای مركب به روی خاك افكند و در خون خود غلتید ، بعضی نوشته اند سنگ سینه او را شكافت و از آن طرف بیرون آمد.

امام باقر علیه السلام فرمودند: من نفرت دارم از مرد كه در كار دنیایش تنبل باشد ، هر كه در كار دنیایش تنبل باشد در كار آخرتش تنبل تر است. میزان الحكمه ج11 ح17654


:: مرتبط با: دیگر اشارات ,
:: برچسب‌ها: توانایی , جسمی , قدرت , بدنی , جنگ بنی اسرائیل , داوود و جلوت ,
دعا در دل شب
نویسنده : خادم الشهداء
جمعه 26 فروردین 1390

از امام باقر(علیه السلام) است که حضرت فرمود: «یُنَادِی مُنَادٍ حِینَ یَمْضِی ثُلْثُ اللَّیْل»؛ وقتی که یک سوم  شب گذشته باشد یک منادی ندا می کند «هَلْ مِنْ تَائِبٍ یُتَابُ عَلَیْهِ هَلْ مِنْ مُسْتَغْفِرٍ یُغْفَرُ لَهُ هَلْ مِنْ سَائِلٍ فَیُعْطَی حَتَّی یَطْلُعَ الْفَجْرُ».آیا توبه کننده ای هست که توبه اش پذیرفته شود؟ آیا استغفار کننده ای هست که بخشیده شود؟ آیا درخواست کننده ای هست که به او داده شود؟ این ندا تا سپیده صبح ادامه دارد. مستدرك الوسائل  5   208

مهندس علی ایرانمنش:

از آقای آرزومند سئوال شد: شما كه چهره واقعی افراد را می بینید و متوجه می شوید كه بعضی از مردم صراط مستقیم را رها كرده اند و به سمت بیچاره گی و بدبختی ابدی در حركتند كه احیاناً كم هم نیستند، آیا متأثر نمی شوید و یا به فكرتان نمی رسد آنها را هدایت كنید، چون ما در ظاهر امر از شما حركتی نمی بینیم؟ ایشان پاسخ دادند: در دل شب برایشان دعا می كنم.


:: مرتبط با: دیگر اشارات ,
:: برچسب‌ها: دعا , در دل , شب , دیدن , چهره واقعی , برزخی , باطنی ,
سوره مباركه قدر
نویسنده : خادم الشهداء
جمعه 26 فروردین 1390

مهندس علی ایرانمنش:

یكی از دوستان نقل می كردند: مقید بودم به خواندن100 بار سوره قدر(انا انزلنا)در شب و عصر جمعه، در عصر یكی از جمعه ها همراه با آقای آرزومند به زیارت مزار شهدا رفته بودیم و من هم شروع به خواندن سوره مباركه قدر نمودم ،و سعی داشتم كسی متوجه قرائت من نگردد، ولی به محض آنكه نزدیك قبر یكی از شهداء رسیدیم ، آقای آرزومند فرمودند: شهید می گوید برایم سوره قدر را بخوانید و همه دوستان شروع به خواندن سوره مباركه قدر كردند و دیگر هیچ موقع این سفارش را آقای آرزومند از قول شهدا یا اموات ننمودند و تصور من بر این شدكه خواندن سوره قدر در این زمان بسیار مطلوب شهدا است.

عارف بالله و عالم ربانی میرزاجواد ملكی تبریزی در كتاب اسرار الصلوة خویش می نویسد:از مرحوم ملاحسینقلی همدانی رضوان الله تعالی علیه سئوال شد كه: عملی را بگویید كه در اصلاح دل و جلب معارف مؤثر باشد و به تجربه هم اثر آن ثابت شده باشد. فرمودند بودند: عملی مؤثرتر از این كه می گویم ندیدم:1-سجده یونسیه در شبانه روز یك مرتبه و آن گفتن ذكر« لااله الا انت سبحانك انی كنت من الظالمین» كه از بعضی از دوستان نقل شده كه در هر مرتبه 3هزار بار این ذكر را می گفتند.

2- خواندن100مرتبه سوره قدر عصر و شب جمعه(پنجشنبه شب).   اسرار الصلوة صفحه388 ترجمه: رضا رجب زاده

 

                 برای دیدن دستور كامل ذكریونسیه به وبلاگ زیر مراجعه نمایید.

 http://tosiye.mihanblog.com/post/12                             


:: مرتبط با: سفارشات ,
:: برچسب‌ها: عارف بالله , عالم ربانی , میرزاجواد ملكی , تبریزی , كتاب اسرارصلوة , ثواب , قرائت سوره قدر ,
خلوت با خداوند
نویسنده : خادم الشهداء
جمعه 19 فروردین 1390

حضرت رسول اكرم صلی الله علیه و آله فرمودند:

بهترین مردمان مؤمنی است كه با مال و جان خود در راه خدا جهاد نماید و بعد او مردی است كه در بیشه ای از بیشه ها گوشه نشینی اختیار كند. معراج السعادة صفحه756 مرحوم نراقی

امام صادق علیه السلام فرمودند:

گوشه نشین در حصن خدا متحصن است و در حفظ و حمایت او محفوظ است،پس خوشا به حال او اگر در ظاهر و باطن از همه كس جدا و بیگانه باشد همان صفحه757

مهندس علی ایرانمنش:

یك شب حاجی را دیدم كه داشت،درب مغازه اش را می بست، تا به خانه برگردد و با آنكه فاصله مغازه تا خانه آنقدر زیاد نبود، ولی چون حال ایشان خوب نبود، به ایشان تعارف كردم تا روی موتور من نشسته،تا برسانمشان، ولی ایشان جواب رد می دادند، وقتیكه من اصرار زیادی كردم،فرمودند:شما بروید،من می خواهم در مسیر با خدای خودم صحبت كنم، چون صحبت هایی با خدا دارم.

فرزندان آن بزرگوار نیز نقل می كردند:بارها می شد كه بابایمان قبل از اذان ظهر به سمت مسجد جامع می رفتند و تا بعد از نماز مغرب و عشاء برنمی گشتند و بعد از گذشت ساعتی از اذان مغرب دنبال ایشان می رفتیم و می دیدیم، تنها در گوشه ای از مسجد نشسته اند و وقتی كه به ایشان می گفتیم چه می كنید؟می فرمودند:دارم با خدای خودم صحبت می كنم.

حال ما در فرقت جانان و ابرام رقیب    جمله می‌داند خدای حال گردان غم مخور

حافظا در کنج فقر و خلوت شب‌های
تار    تا بود وردت دعا و درس قرآن غم مخور


:: مرتبط با: صفات سالك حقیقی ,
:: برچسب‌ها: خلوت , باخدا , مسجد , جامع , كرمان , ظاهر و باطن ,
تأثر برای رضایت خداوند متعال
نویسنده : خادم الشهداء
جمعه 19 فروردین 1390

مهندس علی ایرانمنش:

وقتی كه از آقای آرزومند درباره تأثر شدید امام حسین علیه السلام در رفتن آقا علی اكبر علیه السلام به میدان جنگ پرسیده شد.؟

ایشان فرمودند: چون آقا امام حسین علیه السلام زیاد به خود حضرت علی اكبر و نسلی كه به جا می گذارد،تا در خدمت به اسلام و دین جدشان حضرت ختمی مرتبت باشد، امید داشتند و برای آن مظلوم عواطف خانوادگی،نقشی نداشته و تأثر آن مولای غریب نیز در راستای رضایت خداوند متعال بوده است.

مرحوم مقرّم در مقتل خود می نویسد:

امام علیه السلام با دیدن این منظره(رفتن حضرت علی اكبر علیه السلام)نتوانست جلوی گریه خود را بگیرد ،به طرف عمرسعدملعون فریاد زد: تورا چه شده؟خداوند رحم تو را قطع كند،همانطور كه رحم مرا قطع كردی و خویشاوندی مرا با رسول خدا صلی الله علیه و آله حفظ نكردی،خداوند كسی را بر تو چیره كند كه در بستر تو را بكشد.

آنگاه محاسن خود را به سوی آسمان بلند كرد و فرمود:

خدایا تو گواه باش كه من شبیه ترین مردم را به رسولت از جهت خلقت و اخلاق و گفتار به سوی این مردم فرستادم و ما هرگاه مشتاق دیدار پیامبر تو می شدیم، او را نظاره می كردیم. خدایا بركات زمین را از این مردم بگیر و آنها را پراكنده و ذلیل كن،اینها ما را دعوت كردند كه از ما حمایت كنند،آنگاه بر ما ظلم نمودند و به جنگ ما آمدند. مقتل مقرّم صفحه254 ترجمه محمد جواد مولوی نیا


:: مرتبط با: محبت اهلبیت ,
:: برچسب‌ها: متن , مقتل , روضه , امام , حسین , مقرم , علی اكبر ,
مقام قمربنی هاشم علیه السلام
نویسنده : خادم الشهداء
جمعه 19 فروردین 1390

مهندس علی ایرانمنش:

آقای آرزومند می فرمودند:من هر وقت آقا قمربنی هاشم علیه السلام را می بینم ،ایشان با كلاه خود و زره آماده به رزم هستند و همچنین ایشان روز عاشوراسرو گردنی از همه بالاتر و قوی تر بودند و هنگامی كه كنار نهر علقمه رسیدند و مشك را پر از آب نمودند، حتی ذره ای به فكر اینكه خودشان را سیراب نمایند نبودند و لحظه ای این فكر به ذهنشان خطور نكرد و این سخن كه ایشان می خواستند آب بنوشند ، اما به یاد لب های تشنه اهل حرم افتاده و آب ننوشیده اند ،اشتباه است،هرگز،قصدخوردن آب را نكردند، درحالیكه امام زمان ایشان تشنه است،بلكه ایشان می خواستند بفهمانند كه می توانستم آب بیاشامم ولی امامم را برخود ارجع دانستم.من زمانی كه در كربلا خادم العباس علیه السلام بودم،در سرداب آقا می دیدم كه آبی كه دور قبر ایشان حلقه زده است هنگامی كه به قبر ایشان می رسد تعظیم می كند و سلام به ایشان می دهد و بعد می رود.


:: مرتبط با: محبت اهلبیت ,
:: برچسب‌ها: متن , روضه , معجزه , سرداب , مقام , قمربنی هاشم , اباالفضل عباس ,
 

 
.:: This Template By : Theme-Designer.Com ::.