تبلیغات
خادم العباس شهید حاج محمود آرزومند - مطالب تیر 1389
موضوعات
لینک دوستان
آخرین مطالب
برچسب ها
دیگر موارد
» تعداد مطالب :
» تعداد نویسندگان :
» آخرین بروز رسانی :
» بازدید امروز :
» بازدید دیروز :
» بازدید این ماه :
» بازدید ماه قبل :
» بازدید کل :
» آخرین بازدید :


حق الناس
نویسنده : خادم الشهداء
پنجشنبه 17 تیر 1389

عَنْ أبی جَعْفَر (علیه السلام) قالَ: كُلُّ ذَنْب یُكَفِّرُهُ الْقَتْلُ فی سَبیلِ اللهِ إلاّ الدَّیْنِ فَإنَّهُ لا كَفّارَةَ لَهُ إلاّ أداءُهُ أوْ یَقْضی صاحِبُهُ أوْ یَعْفُوَ الَّذی لَهُ الْحَقّ.
امام باقرعلیه السلام فرمود : شهادت در راه خدا كفاره هر گناهی است مگر بدهكاری مالی كه كفاره آن ادای آن، یا پرداختش به وسیله آشنا و همراه او یا بخشش طلبكار است.

آقای آرزومند می فرمودند:موقع دفن پیكر پاك یكی از شهدا دیدم كه چهارده معصوم حاضر شدند و شهید را تا خانه قبر همراهی نمودند و پس از رفتن آن نفوس مقدس دیدم كه شهید در خانه قبر در جایگاهی كه در شأن و منزلتش نیست سكنی نموده .به فكر فرو رفتم ، چرا این شهید با این مقام معنوی كه اهلیبت عصمت و طهارت علیهم السلام برای تشیع جنازه اش حاضر شده اند، در قبر چنین جایگاهی دارد ، و دریافتم كه حتماً حق الناسی بر ذمه شهید است لذا به برادر شهید موضوع را اطلاع دادم و ایشان نیز بدهی های شهید را پرداختندو پس از مدتی كه بر مزار شهید حاضر شدم دیدم ، شهید از آن وضعی كه داشت بیرون آمده و بعداً میدیدم بسیاری دیگر از شهدا و یا امواتی كه حق الناسی بر گردنشان است ، در آن دنیا گرفتارند


:: مرتبط با: تقوای الهی , ارتباط با عالم ارواح و برزخ ,
:: برچسب‌ها: زندگی نامه , چشم برزخی , صالحین , عرفا , علما , بزرگان , شهدا ,
اعتکاف
نویسنده : خادم الشهداء
شنبه 5 تیر 1389

سال 86 ، با اینکه حال شهید آرزومند چندان مساعدنبود، در نیمه شب  13 رجب، مصادف با نیمه شب میلاد امیر المومنین علیهم السلام  به مسجد امام خمینی(ره) شهر کرمان آمدند و در این مسجد معتکف گردیدند. ازهمان ابتدای حضور ایشان ،معتکفین زیادی از پیر وجوان در  اطراف ایشان جمع شده و عاشقانه به سخنان گهربار ایشان گوش فرا میدادند و چه بسا افراد زیادی با مجالست با ایشان در همین مدت کوتاه اعتکاف ، مسیر حقیقی و صراط مسقیم الهی را پیدا و خودشان اعتراف میکردند بر این حقیقت که : تا کنون پای موعظه خیلی از افراد نشسته ایم اما کلام آقای آرزومند ،بسیار نافذ و گیرا است ، و تحول عظیمی در انسان ایجاد میکند. سخنان ایشان غالباً پیرامون چگونگی قرب الی الله  از راه محبت به اهلبیت عصمت و طهارت علیهم السلام بود و در خلال سخنانشان خاطراتی از خودشان از زمانی که در کربلای معلی خادم حرم حضرت ابالفضل عباس علیهم السلام بودند و همچنین دوران هشت سال جنگ  تحمیلی بیان میکردند. البته لازم به ذکر است که شهید آرزومند در مراسم اعتکاف هر ساله شرکت داشتند و این مدت را زمانی مناسب برای جذب الطاف الهی میدانستند.

 

 


:: مرتبط با: محبت الهی ,
.:: This Template By : Theme-Designer.Com ::.