موضوعات
لینک دوستان
آخرین مطالب
برچسب ها
دیگر موارد
» تعداد مطالب :
» تعداد نویسندگان :
» آخرین بروز رسانی :
» بازدید امروز :
» بازدید دیروز :
» بازدید این ماه :
» بازدید ماه قبل :
» بازدید کل :
» آخرین بازدید :


سیاه دانه
نویسنده : خادم الشهداء
پنجشنبه 23 اردیبهشت 1389

دکتر سعید ایرانمش:

توی مغازه عطاری آقای آرزومند نشسته بودم و حاجی مثل همیشه ،من را مهمان گفته های گهربار خودشان کرده بود.توی همین حین جوانی وارد مغازه شد و طلب مقداری سیاه دانه کرد و حاجی هم به او داد و جوان با گرفتن سیاه دانه و پرداخت وجه آنها رفت .پس از گذشت دقایقی کوتاه، زنی وارد مغازه شد و او هم مقداری سیاه دانه طلب کرد و حاجی به او گفتند:سیاه دانه تمام کرده ایم.پس از رفتن آن زن به فکر فرو رفتم که حکمت این کار حاجی چه بود که به آن جوان سیاه دانه داد ولی به آن  زن ندادند.که حاجی خودشان فرمودند: چه دوره زمونه ای ، آن جوان آمده بود که آن سیاهدانها را برای تقویت کبوترهایش قاطی گندم ها به  آنها بدهد ، اما آن زن میخواست برای درست کردن جادو و دعا از سیاهدانه استفاده کند ،برای همین به او سیاهدانه ندادم


پرهیز از دستور دادن به دیگران
نویسنده : خادم الشهداء
چهارشنبه 22 اردیبهشت 1389

جناب آقای مهندس علی ایرانمنش:

یک بار ندیدم که حاجی به کسی دستور بدهند. آن سالی که من با حاجی توی اعتکاف همراه بودم توی تابستان بود و طبیعتاً تشنگی شدیدی بر معتکفین مستولی شده بود و همچنین آقای آرزومند هم که علی رغم کسالتی که داشتند توی اون فضای معنوی شرکت کرده بودند و همچون دیگران روزه گرفته بودند.یادم است که صدای اذان که بلند شد همه دویدند سمت آبخوری ها برای خوردن آب و من هم به حاجی گفتم میروم برای شما آب می آورم، اما ایشان فرمودند:شما بروید من زمانی که خلوت شد خودم میروم آب مینوشم . حاجی اگر سر سفره هم که نشسته بودیم و لبانشان می دیدیم خشک شده ،هرگز تقاضا نمیکردند که آب به ایشان برسانیم و یک بار هم در بانک ایشان توی صف ایستاده بودند و من هم با دیدن حاجی، خواستم تا به جای ایشان توی صف قرار بگیرم تا نوبتشان بشود وایشان روی صندلی های بانک کمی استراحت کنند اما قبول نکردند و به گونه ای ازانجام این کار شانه خالی کردند.


تقوی الهی
نویسنده : خادم الشهداء
چهارشنبه 22 اردیبهشت 1389

جناب آقای مهندس علی ایرانمنش:

آقای آرزومند در انجام واجبات و مستحبات بسیار محکم بودند.اگر بنا بود روزه بگیرد با وضعیت جسمانی نامساعد و کسالتی که داشتند حتماً روزه میگرفتند و میفرمودند:من جسمم را نمی خواهم ولی روزه ام را میخواهم ،من به جسمم نیازی ندارم اما به نماز شبم نیاز دارم . و این ایمان راسخ، نشئت گرفته از تقوی الهی ایشان بود که خداوند متعال میفرمایند: كسی تقوا داشته باشد، قابلیت این را دارد كه صاحب فرقان شود و كارش گشایش یابد، خداوند نیز به مقتضای رحمتش، فرقان و گشایش را به او اعطا می كند. دو آیه ان تتقوا الله یجعل لكم فرقاناً (انفالآیه ۲۹)، من یتق الله یجعل له مخرجاً (طلاق آیه۲) ناظر به همین معناست.


توفیق طلبگی
نویسنده : خادم الشهداء
سه شنبه 21 اردیبهشت 1389

یکی از فرزندان معظم شهدا که در لباس روحانیت مشغول تعلیم وتبلیغ علوم و معارف  اسلامی است . از جناب آقای آرزومند چنین سخن میگوید:

وقتی که خداوند متعال به من بچه ای عنایت کرد .آمدم خدمت آقای آرزومند ایشان بدون اینکه پدرم را دیده باشند یکی از مشخصات  ظاهری او را برایم توصیف کردند و فرمودند:پدرتان اینجا است وچهره اش خندان است ، متوجه باشید که پدرتان همیشه مراقبتان است و دائماً همراه با شما حاضر است .حاجی بسیار طلبه ها را دوست داشتند و احترام زیادی برای آنها قائل میشدندو می فرمودند توفیق طلبگی به هر بنده ای اعطاء نمی شودو طلبگی توفیق میخواهد و طلبه نظر کرده است. واگر شما طلبه ها میخواهید که امام زمانتان دعایتان کند دو مسئله را همیشه برای مردم در هر زمان بازگو نمایید . یکی مسئله تقلید کردن از مجتهد جامع الشرایط و دیگری مسئله تعیین سال خمسی و پرداخت خمس.


زندگی برزخی
نویسنده : خادم الشهداء
سه شنبه 21 اردیبهشت 1389

جناب آقای مهندس علی ایرانمنش:

آقای آرزومند میفرمودند:زندگی برزخی ادامه همین زندگی دنیا است. کسی که در دنیا دارای خصائص نیکو باشد، در عالم  برزخ هم همان اعمال و اوصاف با او هستند و با آنها دیده میشود و همچنین اگر خصال ناپسند در این دنیا اختیار کرده باشد نیز به همین نحو .  چند سال پیش با حاجی توی قم رفتیم کنار قبرجناب آقای  محمد حسن سیدالهی طباطبایی برادر علامه طباطبایی(ره)، حاجی گفتند:آقا خوشحاله و شهدا را دعوت کرده وداره فرش پهن میکند. چون زندگینامه آقای سیدالهی را خوانده بودم میدانستم که ایشان در زندگی دنیایی خودشان خوش مشرب بوده اند وهمچنین کنار قبر علامه طباطبایی(ره) فرمودند: ایشان کنار امام حسن مجتبی علیه السلام نشسته اند و مشغول گریه کردن هستند. و با بازبینی زندگی علامه از زبان آیت الله امجد که میفرمایند: علامه طباطبایی غالباً در مجالس روضه و مرثیه روزهای جمعه شرکت می کرد و گاهی با تمام وجود زار زار گریه می کرد؛ بطوریکه تمام بدنش می لرزید و از چشمهای درشت و جذابش اشک سرازیر می شد ،پی میبریم که ایشان در این عالم یکی از خصلت های بارزشان ریختن اشک بسیار بر مصائب اهلبیت عصمت و طهارت بوده است و هنگامی که عکس یکی از علما را که در این دنیا گوشه نشینی و خلوت گزیده بودو رابطه خودش را با خلائق کم کرده بود به ایشان نشان دادم فرمودند:ایشان در آن عالم تنها هستند.


تسلط به اطراف در خواب
نویسنده : خادم الشهداء
سه شنبه 21 اردیبهشت 1389

جناب آقای مهندس علی ایرانمنش:

یک سالی توی مراسم اعتکاف ،توفیقی پیدا شد که در کنار حاجی آرزومند باشم . یک روز یادم است که  دیدم حاجی آرزومند همان جایی که معمولاً به ذکر وعبادت مشغول میشدند به خواب فرو رفته بود و من هم کنار ایشان با چند تن از رفقا و بعضی از کسانی که سال اولی بود که به اعتکاف می آمدند نشسته بودم و هر کدام از آنها در مورد حاجی از من سوالاتی میپرسیدند و من هم به اندازه ای که میدانستم ،جوابشان را دست  وپا شکسته میدادم. در حال صحبت کردن بودم که حاجی از خواب بیدار شدند و میان جمع ما شروع کردند به سخنرانی و تمام سوالاتی را که از من شده بود در مورد ایشان ،جواب دادند ومن هم با شنیدن جوابهاشان مات و مبهوت میشدم که چگونه ایشان بدون اینکه سوالاتی که نشنیده بودند. به نحو کامل جواب میدادند و دریافتم که شاگردان مکتب اهلبیت علیهم السلام خوابشان هم مانند آنهاست  ،که فرموده بودند: ما چشمانمان بسته است اما روحمان بیدار است و به اطراف تسلط داریم


چگونگی کسب یقین و .....
نویسنده : خادم الشهداء
دوشنبه 20 اردیبهشت 1389

متن سخنان جناب آقای آرزومند  که پیرامون چگونگی کسب یقین و مسائل عرفانی دیگر بیان شده است.

ادامه مطلب
ذکر لا اله الا الله
نویسنده : خادم الشهداء
شنبه 18 اردیبهشت 1389

امام علی علیه السلام فرمودند:

نیست هیچ بنده مسلمانی که بگوید لا اله الا الله  ، مگر آنکه صعود کند آن کلمه و بشکافد هر سقف و حجابی که یابد و نگذرد به هیچ گناهی از گناهان؛ مگر آنکه باطل گرداند آن را و برود تا منتهی شود به مثلش از حسنات، پس بایستد.

 

 جناب آقای امید کاربخش:

محرم سال 84 برای عزاداری رفته بودم هیئت فاطمیون و نزدیک درب هیئت بود که آقای آرزومند را دیدم که مشغول ذکر گفتن هستند وچندین بار دیگر نیز ایشان را در این حالت دیده بودم که در هنگام ذکر گفتن حواسشان بجای دیگری پرت نمی شود . با خودم گفتم بهتر است از ایشان بپرسم ذکری که شما در گفتن آن مداومت دارید چیست. رفتم کنار ایشان و بعد از سلام و احوال پرسی از ایشان سوالم را پرسیدم.حاجی  فرمودند: این ذکر لا اله الا الله  است . اگر دنیا و آخرت میخواهید بر گفتن این ذکر مداومت داشته باشید.

انیس خلوت جان، لا اله الا الله  

حیات روح روان، لا اله الا الله  

چو بلبلان خوش الحال به صد هزار زبان

نوا کن از دل و جان، لا اله الا الله  

چو عاشقان سر انداز مست لا یعقل

بساز ورد زبان، لا اله الا الله  

طریقه ره مردان حق بگیر و بگو

مثال متّقیان، لا اله الا الله  

شهادت همه کرّوبیان عالم قدس

همی کنند بیان لا اله الا الله  

به شرع احمد و قول علی عالی قدر

شفیع اهل جهان، لا اله الا الله  


 

 
.:: This Template By : Theme-Designer.Com ::.
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic