تبلیغات
خادم العباس شهید حاج محمود آرزومند - مطالب اسفند 1389
موضوعات
لینک دوستان
آخرین مطالب
برچسب ها
دیگر موارد
» تعداد مطالب :
» تعداد نویسندگان :
» آخرین بروز رسانی :
» بازدید امروز :
» بازدید دیروز :
» بازدید این ماه :
» بازدید ماه قبل :
» بازدید کل :
» آخرین بازدید :


راهنمایی
نویسنده : خادم الشهداء
جمعه 27 اسفند 1389

جناب آقای رادمرد:

یكی از دوستانم با همسر یكی از شهدا كه چند سال سنش از او بالاتر بود و 2فرزند از شهیدداشت ازدواج كرده بود و خانواده اش از آنجایی كه با این ازدواج مخالف بودند، رابطه خودشان را با او قطع كرده  و تنها شرط دوباره پذیرفتن او را متاركه با همسرش گذاشته بودند و از این رو دچار سرگردانی و حیرانی گشته بود و به هر دری برای رهایی از این مشكل زده بود اما جوابی نگرفته بود تا اینكه خدمت آقای آرزومند رسیده و چاره ای برای مشكلش خواسته بود و حاجی فرموده بودند: این مشكل ادامه خواهد داشت تا اینكه فرزندی از همسرتان داشتی باشی. و همانگونه كه آقای آرزومند فرموده بودند ،بعد از اینكه فرزندشان به دنیا آمده بود، رابطه او با خانواده اش  دوباره از سر گرفته شد و او این نعمت را از نفس و از راهنمایی آقای آرزومند می دانست.


:: مرتبط با: دیگر اشارات ,
:: برچسب‌ها: چاره , راهنمایی , ازدواج , متاركه , همسر , شهدا ,
پشتوانه محبت
نویسنده : خادم الشهداء
چهارشنبه 25 اسفند 1389

مهندس علی ایرانمنش:

آقای آرزومند می فرمودند: كسی كه امام حسین علیه السلام را پشتیبان دارد و حضرت اباالفضل العباس علیه السلام پشتیبان اوست، نباید از مسخره شدن بترسد

گرمرید راه عشقی فكربدنامی مكن    شیخ صنعان خرقه رهن خانه خمار داشت حافظ

و نیز می فرمودند:چون خدا را دوست دارم،طلا برایم مانند خاكستر است.

آن كس كه تو را شناخت جان را چه كند         فرزند و عیال و خانمان را چه كند
دیوانه کنی هر دو جهانش بخشی                 دیوانه تو هر دو جهان را چه کند  
خواجه عبدالله انصاری


:: مرتبط با: محبت الهی , تقوای الهی , صفات سالك حقیقی ,
:: برچسب‌ها: پشتوانه , اهلبیت , طلا , خاكستر , محبت ,
گمنامی اولیاءالله
نویسنده : خادم الشهداء
چهارشنبه 25 اسفند 1389

مهندس علی ایرانمنش:

در قبرستان آقاسیدحسین بود كه از ایشان خواسته شد كه اگر در بین قبور مؤمنین و مسلمانان،قبوری متعلق به اولیاء خدا وجود دارد،معرفی كنند تا بشود از ارواح طیبه آنها بیشتر و بهتر بهره مند شد.؟ ایشان فرمودند:بعضی از اولیاء خدا حتی حاضر نیستند بعد از مرگشان مطرح گردند و معروف خاص و عام شودند .

و با این بیان عمیق از نشان دادن قبری به این عنوان امتناع كردند.(به نظر می رسد،برای بعضی از اولیاءالله مطرح شدن بعد از مرگ نیز شائبه ای از نفسانیت وجود دارد كه آنها از آن نیز اعراض می كنند و غیرخدا را نمی طلبند)

«اولیائی تَحْتُ قَبایی لا یَعرِفُهم غَیری» دوستان من زیر قبه من می باشند و غیر از من كسی آنها را نمی شناسد.(حدیث قدسی)

«فِی السّماءِ مَعْروفون وَ فِی الاَرضِ مَجْهولون». (نهج البلاغه)

خلوت گزیده را به تماشا چه حاجت است
چون كوی دوست هست به صحرا چه حاجت است (حافظ)


:: مرتبط با: ارتباط با عالم ارواح و برزخ ,
:: برچسب‌ها: چشم , برزخی , گمنامی , اولیاء , علماء ,
ثواب عیادت مریض
نویسنده : خادم الشهداء
چهارشنبه 25 اسفند 1389

پیامبر اكرم صلی الله علیه وآله فرمودند:

خدای عزوجل در روز قیامت می فرماید:ای پسر آدم من بیمار شدم،اما عیادتم نكردی؟عرض می كند،پرودگارا چگونه تورا عیادت كنم، حال آنكه تو پروردگار جهانیانی؟می فرماید:مگر ندانستی كه فلان بنده ام بیمار شد و عیادتش نكردی ،مگر نمی دانستی،كه اگر به عیادتش روی مرا نزد او می یابی؟      میزان الحكمه ج11حدیث18805 ،محمدی ری شهری

مهندس علی ایرانمنش:

آقای آرزومند می فرمودند: شخصی مریض شده بود كه خبر رسید نزدیك مرگ می باشد و من برای خدا با اینكه نمی دانستم،خانه اش كجا بود؟با زحمت دنبال كردم و خانه را یافتم و به عیادتش رفتم،بالای بستر آن بیمار روضه خواندم و مصائب اهلبیت علیهم السلام را متذكر شدم،اتفاقاً خیلی افراد آنجا اشك ریختند. بعد از برگشتن از آن منزل،شب در خواب 2مرتبه مرا به مكه مكرمه به جهت زیارت خانه خدا بردند. این است ثواب عیادت مریض ولی وقتی می روید،حتی اگر شده یك دانه شكلات ببرید و دست خالی نروید.

حاجی در نقل این ماجرا و دیدن خواب،خیلی لطیف و شیرین می گفتند:در مرتبه دوم كه مأموران الهی برای بردنم به زیارت خانه خدا آمدند،به آنها گفتم:الان مرا بردید!؟ گفتند:نه باید بروی به ثواب  عیادت مریض.


:: مرتبط با: دیگر اشارات ,
:: برچسب‌ها: حدیث , ثواب , عیادت , مریض , خانه , خدا ,
تصحیح نیت در امور روزانه
نویسنده : خادم الشهداء
چهارشنبه 25 اسفند 1389

مهندس علی ایرانمنش:

آقای آرزومند می فرمودند: هر كار كه انجام می دهید،برای رضای خداوند متعال انجام بدهید،حتی اگر می خواهید پنجره ای را باز كنید،تا هوای اتاق عوض شود، نیت كنید:پنجره را باز می كنم تا صدای اذن را بشنوم و صدای اذان وارد اتاق شود.

زمانی از ایشان سئوال شد: وقتی برای زدن بنزین با موتور به پمپ بنزین وارد می شوید چه می كنید؟ می فرمودند: اول خدا را شكر می كنم كه به پمپ بنزین رسیده ام(چرا كه اگر خداوند متعال نمی خواست ایشان به مقصد خود نمی رسید) و در این رابطه ماجرایی را از خودشان نقل كردند كه روزی در مسیر رفت و آمد با موتور،بنزین تمام كردم و موتور و من كنار خیابان معطل ماندیم،همان لحظه متوسل شدم،چیزی نگذشت كه ماشینی پیدا شد و حاضر شد من و موتور را به خانه برساند. و سپس فرمودند: وقتیكه بنزین می زنم ، می دانم موتور با حول و قوه الهی است كه حركت می كند و بنزین فقط وسیله است .(و یا با بیانی اگر خدا بخواهد         وسیله نقلیه بدون بنزین نیز حركت می كند و اگر بخواهد با بنزین نیز حركت نمی كند و آثار همه اشیاء به خواست خداست)ونیز درباره كنترل موتور می فرمودند:گاهی همان روی موتور حالت مكاشفه به من دست می دهد و خود را در حرم امام حسین علیه السلام می بینم و وقتی به خودم می آیم،می بینم مقدار زیادی مسیر را بدون اختیار طی نموده ام و حتی شده از چهارراه نیز به همین حالت گذاشته ام .

و هوالقاهر فوق عباده             و او توانایی است، بالای همه بندگان (آیه 18 سوره انعام)

 


:: مرتبط با: تقوای الهی ,
:: برچسب‌ها: تصحییح , نیت , چشم , برزخی , مكاشفه , حرم , امام حسین ,
ایمان قوی می خواهم
نویسنده : خادم الشهداء
دوشنبه 23 اسفند 1389

مرحوم كلینی در كتاب اصول كافی(ترجمه صادق زاده ج4حدیث3274)دعایی را نقل می كند كه انبیاء از حضرت آدم علیه السلام تا حضرت خاتم صلی الله علیه و آله آنرا صبحگاهان می خوانده اند كه عبارت است از: اَللّـهُمَّ اِنّی اَسْاَلُكَ ایماناً تُباشِرُ بِهِ قَلْبی وَ یَقیناً صادِقَاً حَتّى اَعْلَمَ اَنَّهُ لَنْ یُصیبَنی إلاَّ ما كَتَبْتَ لی ، وَ رَضِّنی مِنَ الْعَیْشِ بِما قَسَمْتَ لی یا اَرْحَمَ الرّاحِمینَ

خدایا از تو می خواهم ایمانی كه همراه قلبم باشد و یقیی كه بدانم آنچه به من می رسد،چیزی جز آنكه برایم نوشته ای نیست و مرا به قسمت خودم خوشنود گردان.

 

مهندس علی ایرانمنش:

در زیارت حضرت فاطمه معصومه علیهاالسلام از آقای آرزومند سئوال شد كه شما از خانم چه می خواهید؟(چون برایمان جالب بود كه بفهمیم،انسانی در این جایگاه و مقام ،باچنین حالات معنوی، خودش از خدا ویا از اولیاء خدا چه می خواهد) ایشان فرمودند: از خانم ایمان قوی می خواهم.البته این جمله را كه خواستار ایمان قوی هستم را در جاها و زمانهای مختلف یادآور شده بودند.


:: مرتبط با: تقوای الهی ,
:: برچسب‌ها: درخواست , اولیاءخدا , جشم برزخی , تقوی , الهی ,
عاشق امام حسینم
نویسنده : خادم الشهداء
دوشنبه 23 اسفند 1389

مهندس علی ایرانمنش:

آقای آرزومند می فرمودند: چون عاشق امام حسینم،حاضرم 80 مرتبه سرم را قطع كنند،هر لحظه حاظرم سرم را  ببرند،این به بركت اشك چشم مادرم می باشد كه همراه شیر به من می داد. دل به حسین علیه السلام كه دادی گول مال را نخور، دل را پس نده، گول دوست بد را نخور،هركس باید از خرمن حسینی خوشه ای بچیند برای شب اول قبرش.

 

پیراهن سیاه تو دارم به تن حسین(ع)
روحی دمیده درتنم این پیروهن حسین(ع)

بااشك روضه شیر به من داده مادرم
تربت گذاشته پدرم در دهن حسین(ع)

قلبی شكسته دیده ی تر سینه ای كبود
دارم نشان عشق تورا در بدن حسین(ع)

خورده گره به نام شما انتظار ما
عجل الاظهورك یابن الحسن حسین(ع)

وقتی كنار جسم كفن پوشم آمدید
گریه كنید و ندبه كه ای بی كفن حسین(ع)

ازماتم تو عاقبتم جان سپردن است
پس حك كنید بر لحدم عشق من حسین(ع)


:: مرتبط با: محبت اهلبیت ,
:: برچسب‌ها: شعر , مذهبی , مداحی , اثر , اشك , چشم , شیرمادر ,
اهمیت پرداخت خمس
نویسنده : خادم الشهداء
دوشنبه 23 اسفند 1389

مهندس علی ایرانمنش:

آقای آرزومند می فرمودند:

امام زمان علیه السلام با اینكه امام مهربان است ، برای شیعیان گریه می كند و استغفار می نماید،با این حال عده ای را نفرین هم می كند،برای كسی كه خمس نمی دهد، چون حق حضرت و حق فرزندان فاطمه سلام الله علیها را نمی دهد.در سنین نوجوانی وجود نازنین حضرت صاحب الامر علیه السلام در خواب به من فرمودند:خمس وسهم ما رابده. من نیز گفتم:چشم آقا وقتی به سن تكلیف رسیدم. اینك بعد گذشت سالها اگر بمیرم و بچه هایم به سراغ صندوق وصیتنامه بروند و آنرا باز كنند،جزء كاغذ پرداخت خمس چیزی نمی بینند، طلا و جواهر نمی بینند،بله من كاغذها را نیز نگه داشته ام.


:: مرتبط با: سفارشات ,
:: برچسب‌ها: چگونگی , اثر , پرداخت , خمس , سهم , امام ,
 

 
.:: This Template By : Theme-Designer.Com ::.