تبلیغات
خادم العباس شهید حاج محمود آرزومند - مطالب بهمن 1389
موضوعات
لینک دوستان
آخرین مطالب
برچسب ها
دیگر موارد
» تعداد مطالب :
» تعداد نویسندگان :
» آخرین بروز رسانی :
» بازدید امروز :
» بازدید دیروز :
» بازدید این ماه :
» بازدید ماه قبل :
» بازدید کل :
» آخرین بازدید :


مزد آن گرفت،جان برادر كه كار كرد
نویسنده : خادم الشهداء
دوشنبه 25 بهمن 1389

مهندس علی ایرانمنش:

به ایشان گفته شد كه مرحوم رجبعلی خیاط حالتی داشته اند كه گیاهان با ایشان صحبت می كردند و خواص خود را به شیخ می گفته اند، شما چگونه اید؟می فرمود:شیخ رجبعلی قطعاً عملی را انجام داده كه پاداش آن گفتگو با گیاهان است و من هر بیماری كه به پیشم می آید، به حول و قوه الهی درمانش در دلم می افتد و همان را می گویم(خود اینجانب نیز مشكلات معده ای داشته و تنها درمانی كه برایم اثر مثبت می گذاشت،با توجه به اینكه آقای آرزومند عطاری داشتند درمان و توصیه ایشان بود).

درباره دیدن نور سادات توسط حضرت آقای نجابت (ره) از ایشان سئوال شد؟گفتند: دیدن آن آقا در اثر عملی است كه ایشان انجام داده اند.و به طور كل حاج آقا همه حالات،كرامات،ارزشها و فضیلت های انسانها را نتیجه عملكردها می دانستند و می فرمودند:خدا با عمل به انسان هدایایی می دهد،و مفت به كسی یك شاهی هم نمی دهند و بارها این بیت شعر را از حاجی می شنیدیم كه:نابرده رنج گنج میسر نمی شود/مزد آن گرفت،جان برادر كه كار كرد. عجیب حاج آقا خود عامل این كلام خود بودند و ما هرگز زحمتهای ایشان در بندگی و عبادت را فراموش نخواهیم كرد.


:: مرتبط با: صفات سالك حقیقی ,
:: برچسب‌ها: آقای نجابت (ره) , چشم برزخی , دیدن نور , مرحوم رجبعلی خیاط , درمان و توصیه , مشكلات معده ,
ثواب20حج
نویسنده : خادم الشهداء
دوشنبه 25 بهمن 1389

حضرت رسول اكرم صلی آلله علیه و آله:

نگاهی به عالم نزد من از عبادت یكسال كه روزهایش به روزه و شبهایش به عبادت سپری شده باشد محبوبتر است.علم الیقین صفحه32

 

مهندس علی ایرانمنش:

در ملاقاتی كه در سفرمان به قم با حضرت آیت الله  سید عباس كاشانی داشتیم،حاج آقا به محض ورود ابتدا دست و پای آقا را بوسیدند و بعد از آن، جناب آقای سید عباس كاشانی دعا فرمودند كه: خدا عاقبتتان را به خیر كند و در زیر ولایت ائمه باشید و در انتها فرمودند:دعا گوی شما هستم. و جالب اینكه وقتی از خانه بیرون آمدیم، حاج آقا فرمودند: انگار ثواب20حج را برده اید، بدانید در آخرت ثواب هایی را می بینید كه هیچ نظری به آنها نداشته اید(حتی از مكه اجری بالاتر)


:: مرتبط با: سفارشات ,
:: برچسب‌ها: حضرت آیت الله سید عباس كاشانی , ثواب20حج , چشم برزخی , علما و بزرگان , ولایت ائمه ,
برتری عالم
نویسنده : خادم الشهداء
دوشنبه 25 بهمن 1389

پیامبرگرامی اسلام در رابطه با برتری عالم چنین می‌فرمایند:

«فضلُ العالمِ علی العابدِ کفضلی علی أدناکُم، ثم قال: إنّ اللهَ و ملائکتَه و أهلَ الأرضِ حتّی النَّمله فی حُجرها و حتّی الحُوت فی البحرِ لیصلّون علی مُعلِّمی النّاسِ الخیرَ»

برتری عالم بر عابد مانند برتری من بر پایین­ترین شما است. سپس پیامبر(ص) فرمودند: همانا خداوند و فرشتگان و اهل زمین حتی مورچه در خانه­اش و ماهی در دریا بر کسانی که به مردم خوبی­ها را یاد می­دهند، صلوات می­فرستند. علامه مجلسی، بحارالانوار، بیروت، موسسه الوفاء، 1404هق، ج61،ص244، باب10

 

مهندس علی ایرانمنش:

ایشان نسبت به شهید حجة الاسلام شیخ علی ایرانمش مدیر كل آموزش و پرورش استان كرمان كه در سال 65 توسط منافقین در نزدیك خانه شان به شهادت رسیدند، بیان داشتندكه جایگاه شهید بسیار با عظمت و فوق العاده است و حاجی این شهید را دارای درجه ای رفیع می دانستند و علت آنرا عالم بودن ایشان بیان می كردند. حاجی می فرمودند:شیخ علی را در عالم برزخ به صورت روحانی می بینم،یعنی عمامه به سر،قبا پوشیده،همراه با عبا و معنای اینگونه دیدن را اینگونه بیان می كردند:كه خداوند سبحان این شهید را به عنوان عالم قبول كرده اند. و در مورد  جایگاه آن شهید می گفتند: اگر برای آن شهید یك دوره تسبیح، صلوات بفرستید،حاجتتان را برآورده خواهد كرد چون نزد خدا مقرب است.

به طور كلی حاجی علماء را بالاتر از دیگران می دانستند و گاهی كه بحث مقایسه بین بعضی از عرفای نامی قرون اخیر می شد كه بسیار كرامات از آنها صادر شده را مثلاً با مرحوم سید علی قاضی(ره)می فرمودند:آنها را اصلاً با مرحوم قاضی(ره) مقایسه نكنید، آنها كجا و ایشان كجا ، در مورد حضرت امام خمینی(ره) می فرمودند:برپیشانی ایشان ستاره ای می درخشید كه در هیچكدام از علمای شیعه و جود نداشت

 


:: مرتبط با: ارتباط با عالم ارواح و برزخ ,
:: برچسب‌ها: شهید حجة الاسلام شیخ علی ایرانمش , آموزش و پرورش كرمان , عمامه و قبا , علمای شیعه ,
یك عمل قابل قبول
نویسنده : خادم الشهداء
دوشنبه 25 بهمن 1389

امام صادق علیه السلام:

من قبل الله منه الحسنه واحدة لم یعذبه ابداً و دخل الجنه

كسی كه یك كار خوبش در پیشگاه خداوند مورد قبول واقع شود،هرگز او را برای دیگر اعمالش عذاب نمی كنند و داخل بهشت خواهد شد. سخن و سخنوری .محمد تقی فلسفی .صفحه35

مهندس علی ایرانمنش:

سالها پیش یكی از اقوام پدر ما را در خواب دیده بود(شهید حسین جان ایرانمش) و در خواب سفارشی از پدرم خواسته بود تا در مسیر الی الله موفق باشد، پدرم به ایشان گفته بود: سعی كن در طول عمرت فقط یك عمل قابل قبول در محضر ربوبی انجام دهی تا عاقبت به خیر شوی، از ماجرای این خواب سالها گذشت تا ما با حاج آقا آشنا شدیم و بعد از مدتی كه حاجی با پدر ما ارتباط برقرار كرده بود، با تعجب دیدیم كه كه ایشان یك جمله بابای مارا مرتب تكرار می كند و آن این بود كه حاجی می فرمودند: «پدر شما را یك عمل به این مقامات رسانده» و یا به این صورت كه«از پدر شما یك عمل را قبول كرده اند، كه جایگاهش عالی شده است»


:: مرتبط با: تقوای الهی ,
:: برچسب‌ها: عمل؛قابل , قبول , چشم , برزخی , علما , صالحین , علمای ,
حفظ زبان
نویسنده : خادم الشهداء
دوشنبه 25 بهمن 1389

رسول خدا (ص) فرمود:«نجاه المؤمن فی حفظ لسانه» (نجات مؤمن در حفظ زبان اوست) «من صمت نجی» (آن کس که سکوت کند، نجات می یابد).


امام صادق (ع) فرمود: «قال لقمان لابنه یا بنی! ان کنت زعمت ان الکلام من فضه فأن السکوت من ذهب» (لقمان به فرزندش گفت: فرزند عزیزم! اگر گمان می کنی سخن گفتن از نقره است، به درستی که سکوت از طلاست).


شخصی خدمت رسول خدا (ص) رسید و گفت: «درباره اسلام (و دستورهای آن) مطالبی بفرمایید که بدان عمل کنم و نیازی نباشد که از دیگران در این باره بپرسم». پیامبراکرم (ص) فرمود: «بگو به خدا ایمان آوردم و در این راه استوار باش» دیگر بار پرسید:« از چه چیز خود را حفظ کنم؟» پیامبر(ص) به زبان خود اشاره کرد، یعنی از زبانت بترس و آن را نگاه دار.

 

یكی از دوستان خدمت آقای آرزومند از دست  زبانش شكوه كرد و گفت: راههای زیادی برای رهایی از گفتن حرف های لهو و بیهوده و رسیدن به سكوت امتحان نموده ام اما نتیجه ای نگرفته ام، و از ایشان درخواست كردند كه چاره ای برای حفظ زبانش بیندیشند . آقای آرزومند فرمودند: از خداوند بخواهید كه یك لحظه صحرای محشر و هول و بلای روز قیامت را به شما نشان بدهد و بعد از دیدن آن هول و هراس خودتان مطمئناً سكوت اختیار خواهید نمود.

 


:: مرتبط با: سفارشات , تقوای الهی ,
:: برچسب‌ها: چگونگی , سكوت , كنترل , زبان , صحرای محشر و هول و بلای روز قیامت , گناه زبان ,
اهمیت دائم الذكر بودن
نویسنده : خادم الشهداء
دوشنبه 25 بهمن 1389

در گلزار شهدای كرمان كنارمزار یكی از شهدا، آقای آرزومند فرمودند:شهید فقط به فلان شخص كه همراه ما بود نگاه می كرد و به دیگران توجهی نداشت ،هنگامی كه علت را سئوال كردیم ، فرمودند: فلانی دائم الذكر است و ذكر شریف صلوات بر محمد و آل محمد دائماً ورد زبانش است.


:: مرتبط با: ارتباط با عالم ارواح و برزخ ,
:: برچسب‌ها: ارواح , بعد , از مرگ , برزخ , اهمیت , صلوات , دائم الذكر ,
غلبه بر شهوت جنسی
نویسنده : خادم الشهداء
یکشنبه 24 بهمن 1389

حضرت علی علیه السلام جابرابن عبداللـه را دید كه آهی بر كشید،(حضرت) فرمودند: ای جابر! برای دنیا آه می كشی؟ جابر عرض كرد: آری، حضرت فرمودند: ای جابر! لذتهای دنیا هفت چیز است: خوردنی، آشامیدنی، پوشیدنی، آمیزشی، سوار شدنی، بوییدنی و شنیدنی. لذیذترین خوردنی عسل است و آن آب دهان حشره ای باشد، گواراترین آشامیدنی آب است كه بر خاك روان است، بهترین پوشیدنی ابریشم است و آن از آب دهان كرمی باشد، برترین همبستر شدنی زنانند و آن فرو رفتن مبالی در مبالی(محل خروج ادرار) و نزدیكی دو عضو همانند، زیباترین چیز كه در زن است(لذت جنسی) از زشت ترین عضو او خواسته می شود، بهترین سوار شدنی اسب است و آن كشنده است، ارزشمندترین بوییدنی مشك است و آن خون ناف حیوانی باشد و بهترین شنیدنی ها غنا و آواز است كه آن هم گناه باشد. پس آدم خردمند برای چیزهایی با این اوصاف هرگز آه نمی كشد. جابرابن عبداللـه می گوید: به خدا سوگند از آن زمان به بعد هرگز دنیا بر دلم خطور نكرد. میزان الحكمهج4 حدیث5863

مهندس علی ایرانمنش:

جوانی از آقای آرزومند تقاضای سفارشی كرد، در جهت غلبه بر شهوت جنسی؟ آقای آرزومند فرمودند: هروقت شهوت خواست بر تو غلبه پیدا كند به یاد جسم تیر خورده حضرت اباعبدالله الحسین علیه السلام بیفت و گناه را كنار بگذار.

در مرتبه ای دیگر كه این سئوال از حاج آقا شد، ایشان یادآور كثیفی ظاهری فرج زنان شدند ، كه چه عضو زشت و كثیفی است، محل ادرار كردن و خونریزی زنانه است و... بدین معنی كه از ظاهر كثیف عمل پی به باطن كثیف آن ببر.


:: مرتبط با: سفارشات ,
:: برچسب‌ها: راه , مبارزه , غلبه , شهوت , جنسی , فرج زنان ,
مشی و مرام آقای آرزومند
نویسنده : خادم الشهداء
یکشنبه 24 بهمن 1389

فلولا اذا جاء هم باسنا تضرعوا و لکن قست قلوبهم..   چرا آن هنگام که عذاب ما بر آنها وارد گشت تضرع نکردند ، قلبهایشان را قساوت فرا گرفته    ... سوره انعام آیه43

مهندس علی ایرانمنش:

مشی و مرام آقای آرزومند اینگونه بود كه افرادی را كه با مشكلات به نزد ایشان می آمدند را توصیه به خواندن نماز شب و دعا در دل شب برای رفع حاجات و دفع مشكلات می كردند و یا توسل به ائمه معصومین علیهم السلام و در اكثر موارد، قدم خاصی را كه در بعضی از عرفا سراغ داریم به جهت رفع مشكلات بر نمی داشتند، وقتی از ایشان در این باره سئوال شد؟فرمودند:«آنها(بعضی از عرفا) از مقام قرب به خدایی كه دارند،استفاده می كنند،برابر خدا ریش گرو می گذارند و خدا نیز به احترام آن بندگان خوب مشكلات را به طریقی حل می كند، ولی من اینگونه عمل نمی كنم، خود آن شخص باید به درگاه خدا ناله و زاری كند تا خداوند متعال فرجی برساند». به عبارتی حاج آقا بر آنان خورده ای دوستانه می گیرد، چون بلاها و مصائب و مشكلات از حكمتهای خداست كه به جهت ساخته شدن افراد بر آنها نازل می شود و یكی از حكمتهای آن تضرع است،ولی آن اولیاء خدا با موقعیت خود آنرا از افراد برطرف می كنند و فرد مبتلا بهره كامل از آن بلا را نمی برد. و این مشی حاج آقا بسیار جای تأمل دارد.


:: مرتبط با: سفارشات ,
:: برچسب‌ها: مشی , مرام , حالات , اولیاء ؛خدا , چشم برزخی ,
 

 
.:: This Template By : Theme-Designer.Com ::.